درباره ما

کوکوز به معنای پارچه نرم و لطیف به فارسی در فرهنگ معین و همچنین کوکو به معنی فاخته نیز می باشد.
مجموعه طراحی و تولید کوکوز فعالیت خود را از سال ۱۳۸۸ با تمرکز بر روی نیازهای پوشش زن مدرن ایرانی و کار آفرینی داخلی، آغاز کرد.
در آن زمان شکاف بزرگی بین دو نوع تولید بود، تولید انبوه که اکثرا طراحی ضعیف، قیمت پایین و کیفیت نسبتا پایینی داشت و تولید به صورت تک دوزی با طراحی های اکثرا سنتی و قیمت های بالا بود.
هدف ما از راه اندازی این برند، فعالیت در شکاف بین این دو نوع تولید بود.
طراحی مدرن، همراستا با ترندهای روز و مطابق با نیاز زن مدرن ایرانی و البته کاربردی بودن طرح از مشخصه های اصلی بود که در طرح ها در نظر گرفته می شد.

 

همین رویکرد در طراحی با توجه به پوشش مرسوم در جامعه مورد توجه مخاطبان خارج از ایران قرار گرفت و چندین مقاله در مجلات مختلفی از جمله Zeit آلمان، wiener journal اتریش و lespersiennes فرانسه نوشته شد و نکته اصلی که توجه آنان را جلب کرده بود، تبدیل یک پوشش اسلامی توسط طراحان جوان به یک استایل مدرن خیابانی بود.
کوکوز علاوه بر طراحی های فصلی و کاربردی خود در طی این سال ها، چندین مجموعه مفهومی نیز طراحی و تولید کرده که از جمله می توان به مجموعه در دست ساخت یا
Under Construction اشاره کرد که مجموعه ای در اعتراض به انبوه سازی و آپارتمان سازی های بی رویه در تهران بود و موفق به کسب رتبه اول DB در تهران شد.
ما در کوکوز امیدواریم که بتوانیم در این راه همواره محصولات با کیفیت، منحصر بفرد و برازنده ای طراحی و تولید کنیم.